Dedeman Holding | Başkanın Mesajı

Dedeman Holding

BAŞKANIN MESAJI

Geleneklerimiz, deneyimlerimiz ve inandığımız değerlerimizden aldığımız güç ile yenilikçi ve öncü kimliğimizin birleşmesinden doğan ortak ruh...

Kurtuluş Savaşı’nın zorluklarını yaşayan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarına tanıklık eden kurucumuz Mehmet Kemal Dedeman’ın Kemal ismi Atatürk’e olan büyük hayranlığından gelmektedir. Değerli büyüğümüz Mehmet Kemal Dedeman, Atatürk’ün genç Türkiye Cumhuriyeti için koyduğu yenilikçi hedefleri benimseyerek çağa ayak uydurmuş ve "Torunlarımla aramda tercüman istemiyorum" diyerek yeni Türkçe kelimeleri de ustaca kullanmıştır. Geleneklerine ve aile değerlerine verdiği önemi "Bir gün bile anamın elini öpmeden, hayır duasını almadan evden çıkmadım" diyerek ifade ederken, dürüstlüğün her şeyden daha önemli olduğuna, çalışmanın da mutlaka başarıyı getireceğine inanmıştır. Sevgili babamız Mehmet Kemal Dedeman'ın, bu saygın değerler ile sağlam temeller üzerinde kurmuş olduğu Dedeman Grubu, onun prensipleri ile çizmiş olduğu yolda emin adımlarla geliştiriyoruz.

Bugün; ana faaliyet alanlarımız olan turizm ve madencilik sektörlerinde Türkiye'nin dört bir yanında ve yurtdışında faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Geleneklerimiz, deneyimlerimiz ve inandığımız değerlerimizden aldığımız güç ile yenilikçi ve öncü kimliğimizin birleşmesinden doğan ortak ruh; Dedeman Grubu olarak bizleri, birbirimize ve şirketimize bağlamaktadır.

Uzun yıllara dayanan güvenilirliğimiz; kalite odaklı çalışma anlayışımız, doğaya ve çevreye saygımız, yetkin yönetim sistemleri ve kurumsal yapımız en önemli kaynaklarımızdır. Tüm çalışmalarımızda bizlere ışık tutan ana ilkemiz; gelir ve istihdam yaratarak, ülkemizin, müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve ortaklarımızın menfaatlerini en üst seviyeye yükselterek büyümek, yurtiçinde ve yurtdışında güvenilir marka olmayı sürdürmektir. Grubumuzun, kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda devam eden yeniden yapılanma çalışmaları ile bugüne kadar olduğu gibi, ileriki yıllarda da başarılı olacağına ve gelecek nesillere büyüyerek ve gelişerek intikal edeceğine inancımız sonsuzdur.

Murat Dedeman